UROBTE SI PORIADOK

Pri výrobe šperkov, doplnkov a podobných drobností sa vám postupne nahromadí veľmi veľa vecí. Či už sú to bižutérne lôžka, o ktoré ide v mojom prípade, alebo rôzne pomôcky na šitie, gombíky, špendlíky, alebo čokoľvek iné. Vždy som sa snažila mať v tom aký taký poriadok, no ak ste na tom podobne ako ja, veľmi dobre viete, že po čase vaša snaha aj tak vyjde na zmar.

Ak som nevedela, čo kam patrí (alebo sa mi jednoducho nechcelo dať to na svoje miesto), hodila som to do “krabičky na všetko”. Týchto krabičiek som časom mala až podozrivo veľa :) Keďže som sa nedávno sťahovala z jednej dielničky do druhej, bola som nútená si vo veciach urobiť poriadok. A myslím, že sa mi to aspoň ako tak podarilo :) Prinášam teda malý tip, ako na to.

Krabica na šperky

Krabica na šperky

Kúpila som si malú drevenú komodu v obchodnom dome IKEA (kde inde) a trochu som si ju upravila. Pred tým som používala iba rôzne plastové krabičky, no tie sa mi už omrzeli a navyše nevyzerajú veľmi pekne. Drevo je rozhodne krajšie a v tomto prípade aj praktickejšie. Pre moje bižutérne lôžka určite super riešenie. Komodu kúpite za 12,99€, no priamo v obchode si môžete vybrať aj iné rozloženia, ako sú na obrázku. Ja som si kúpila väčšiu so šiestimi priehradkami a stála myslím okolo 16€.

Výhoda tejto komody je, že si ju môžete upraviť ako len chcete. Ja som ale pred dlhou úpravou dala prednosť tej jednoduchšej. Drevo som nechala drevom, nič som nefarbila, iba som si jednotlivé šuflíčky označila nápisom.

Kúpila som si tvrdý krémový vizitkový papier (trochu štrukturovaný) a mäkkou ceruzkou som na neho napísala, čo sa v šuflíčkoch nachádza. Ešte som nápisy ohraničila čiarkovanou čiarou, čo tomu podľa mňa dodalo trošku na kráse :) Jednotlivé nápisy som vystrihla a prilepila na komodu. Ak máte obojstrannú lepiacu pásku, použite tú. Ja som si obojstrannú lepiacu pásku vyrobila z klasickej jednostrannej (jednoducho ju trochu upravte tak, aby lepila z oboch strán).

Komoda na šperky

Takto som si upravila komodu ja 

Krabica na šperky

Do šuflíčkov som schovala svoje lôžka na šperky

Komoda na drobnosti

Označte si, čo sa v šuflíku nachádza

Krabica na šperky

Komodu môžete využiť aj na iné drobnosti

Takúto komodu môžete využiť aj na akékoľvek iné drobnosti a podľa mňa vyzerá oveľa lepšie, ako tie plastové ;)

Tagged on: